STYLE TANECZNE

19 czerwca 2024r.

Taniec imprezowy

Taniec imprezowy - użytkowy to uniwersalny styl tańca w parach, popularny w Polsce, tańczony na różnego rodzaju imprezach do bardzo zróżnicowanej muzyki.

Ale to co proponujemy w TONdance to nie jest zwykły kurs tańca użytkowego, czy samby-disco, o jakim pewnie słyszałeś. Poznasz unowocześnioną i odmłodzoną przez nas wersję popularnego na imprezach tańca w parach, wzbogaconą o elementy bachaty sensual i relacji w parze. To taniec idealny na każdą imprezę: od klubu, przez karnawałowe bale, aż do zabawy weselnej i domówki. Niezależnie od muzyki.

Oto nasze aktualne grupy:

Jak uczymy tańca imprezowego?

Nasz autorski program metodyki i nauczania tańca imprezowego oparliśmy o doświadczenie zdobyte przy wieloletnim nauczaniu salsy i bachaty - tańców socjalowych (klubowych), którymi bawi się cały świat. Dzięki temu przekazujemy odpowiednio dostosowaną wiedzę dla kobiet (z naciskiem na styling oraz podążanie) i inną dla mężczyzn (z naciskiem na technikę prowadzenia w tańcu).

Czy będę potrafił zatańczyć z kimś nieznajomym?

Tak, bo my nie uczymy choreografii tylko systemu, zasad tańca. W pierwszym etapie nauczysz się podstaw, które umożliwią ci taniec improwizowany prawie z każdym, kto (nawet jako samouk) umie w miarę poruszać się do muzyki w rytmie. Oprócz wiedzy praktycznej dostaniesz też dużo teorii i zasad, które pozwolą ci samemu tworzyć własne figury i eksperymentować na parkiecie bez szarpania.

Czy improwizując zatańczę z partnerką jakieś fajne figury?

W drugiej części kursu tańca imprezowanego nauczymy Cię bardziej spektakularnych figur i kombinacji, które będziesz mógł wykorzystać w tańcu improwizowanym ze swoją partnerką/partnerem lub kimś dowolnym, kto ukończył zajęcia na naszym kursie lub podobnym. Równolegle, przez całe nasze zajęcia zyskasz umiejętność i lekkość tańczenia solo w tzw. kółeczku, z którego będziesz się wyróżniał stylem i dobrym wyglądem.

Gdzie wykorzystam te umiejętności taneczne?

W klubie tańcząc solo i w parze, na prywatkach, na imprezach sylwestrwych, czy firmowych. Bezproblemowo przychodzić Ci będzie taniec na weselu właściwie z każdym. Bo o to właśnie chodzi w tańcu imprezowym. Tego uczy właśnie nasza szkoła tańca.