Radosław Wojtyła

Tancerz, choreograf i założyciel szkoły Ritmo Dance Studio w Poznaniu (2021-2023), organizator eventów tanecznych (m.in. warsztatów z Sergio & Marichu, Cornelem & Rithiką, Melvinem & Gaticą). Instruktor na festiwalach w Polsce i za granicą (m.in. Bailame, Cracow Bachata Connection, WTF Gdańsk, Bachata Hamburg Festival, A'DAM Bachata Festival Amsterdam, wyjazdy taneczne z Feel The Salsa).

Twórca pierwszych (i wciąż jedynych) poznańskich grup menstylingowych oraz prekursor mini projektów VideoBachata. Z bachatą związany od 2013 roku, po dziś dzień wciela się w rolę kursanta. Jak twierdzi - „warto pamiętać, jak to jest być po drugiej stronie”.

Z wykształcenia jest inżynierem budownictwa. Co jakiś czas opracowuje opinie techniczne w zespole biegłych sądowych, czytuje książki o rozwoju osobistym i zdrowym trybie życia, którego oczywiście nie prowadzi. W dzieciństwie ładnie rysował, ale później dorósł. Zawsze znajdzie czas na planszówkę, lubi rum z colą, kolor żółty i batmana. W domu hoduje ptaszniki i czasem gra na ukulele.