Danger Rodrigez Perez

Tancerz, choreograf i nauczyciel: salsy, rumby, rytmów afro-kubańskich, bachaty i innych

POCZĄTKI W TAŃCU

Wszechstronny tancerz i choreograf, urodzony w Camaguey na Kubie w 1983 roku, otrzymał gruntowne przygotowanie folklorze, ludowych tańcach kubańskiech, tańcach kubańskich o pochodzeniu haitańskim, jamajskim i congo. Przez siedem lat utrwalał zdobytą wiedzę i brał udział w prestiżowych międzynarodowych festiwalach folklorystycznych, w których zdobywał liczne prestiżowe nagrody.

EWOLUCJA W KIERUNKU CHOREOGRAFII

Po przybyciu do Hiszpanii w 2010 roku kariera artystyczna Dangera Rodrígueza szybko się rozwinęła. Wykształcenie tancerza pozwoliło mu na pełnienie funkcji reżysera i choreografa grupy „Evolution” . Od tego momentu brał udział w licznych prezentacjach w różnych miastach Hiszpanii. Intensywnie pracuje nad przygotowaniem i wykonaniem choreografii salsy kubańskiej, rumby, rytmów afro-kubańskich, afro-haitańskich, jamajskich i innych rytmów latynoamerykańskich z Karaibów.

W trakcie swojej kariery nawiązał współpracę artystyczną z Yunaisy Farray - znaną kubańską tancerką o międzynarodowej sławie. Pod koniec 2012 roku wspólnie biorą udział w przygotowaniu i wystawieniu choreografii do piosenki „Lágrimas negras” w musicalu Chucho Valdésa.

Danger wraz z Yunaisy Farray występują na kongresach takich jak Remeneate czy Guaguanco Festival. A także na jednej z najważniejszych imprez w Europie, „Festival de Cuba” w Stuttgarcie i Berlinie. Razem objeżdżają renomowane międzynarodowe festiwale salsy, prowadząc kursy mistrzowskie tańca i prezentując ekskluzywne pokazy artystyczne. Cieszą się uznaniem w takich krajach jak Hiszpania, Francja, Włochy, Szwecja, Finlandia, Chorwacja czy Norwegia.

Danger i Yunaisy ykorzystują swoją kreatywność artystyczną do stworzenia „Son Moderno”. Innowacyjny styl tańca, który łączy świeżość tańca współczesnego z korzeniami oryginalnego Son.

PROFIL NAUCZYCIELA

W 2013 roku Danger założył w Barcelonie „La Clave”, prestiżową szkołą tańca, która w krótkim czasie stała się sensacją katalońskiego regionu Maresme. Jednak latem 2017 roku wybitny choreograf postanowił zakończyć ten projekt i stworzyć „Danger Dance School”. Znacznie ambitniejszy projekt, w który inwestuje całe swoje doświadczenie jako zawodowy tancerz. Danger wraz z zespołem, stosując autorską skuteczną metodę nauczania przeszkolił niezliczoną liczbę tancerzy.

Obecnie Danger Rodríguez przeplata pracę w „Danger Dance School” z zajęciami tanecznymi, które prowadzi w również prestiżowym centrum „Farray's International Dance Center” . Wykorzystuje każdą chwilę, aby dzielić się wszystkim, co wie, i sprawia, że ​​każde jego zajęcia są wspaniałym doświadczeniem. Jej celem jest sprawienie, aby ludzie, oprócz nauki tańca, nauczyli się również, że taniec jest wspaniałą terapią życiową.