INSTRUKTOR TAŃCA

Adrián Luppi

Tancerz i artysta multidyscyplinarny. Od bardzo wczesnego wieku (5 lat) rozpoczął swoją podróż z tańcem jako tancerz argentyńskiego folkloru, rozwijając się w tańcu, grze na perkusji i Malambo (tradycyjne argentyńskie zapateo). Wszechstronna formacja pozwoliła mu eksperymentować i poświęcić się różnym stylom sztuki i tańca, takim jak flamenco, step, hip hop , perkusja.

Adrian współracował z wieloma grupami: Flamenco Ballet of Maria Carrasco, Dani Panullo Dance Theatre Co, Excalibur Dance Co, Mayumana.

Po latach podróży dookoła świata, w 2008 r. poświęca się całkowicie tangu, organizując warsztaty, pokazy w teatrach i wystawy. Wszystko po to, by jak najwięcej ludzi zachęcić do tego tańca. Jego głównymi nauczycielami byli Chicho Frumboli i Juana Sepúlveda, Sebastián Arce i Mariana Montes oraz Gustavo Naveira.

Tango, to dla niego organiczny i naturalny język ciała. Na zajęciach koncentruje się nie tylko na analizie biomechaniki ruchu, ale przede wszystkim uznaje przeważającą rolę emocji i ludzkiemu aspektowi tanga jako spotkania między dwiema osobami. Obecnie, wraz ze swoją partnerką Anitą Escobar, starają się przekazać esencję, która pozostawia na boku strukturę kroków, dając swobodę uczuciom, autentyczności, współudziałowi i wzajemnemu słuchaniu, poprzez szczere i poetyckie spotkanie, które odzwierciedla nasz ludzki charakter bardziej, niż nasze umiejętności.