INSTRUKTOR TAŃCA

Kata Okuszko

Kata to dwukrotna zwyciężczyni międzynarodowego konkursu Bachata Social Competition z 2016 i 2017 roku oraz nagrody publiczności, certyfikowana instruktorka bachaty i choreograf. Występowała w teatrze ("My fair lady"), telewizji (Eurowizja, "Jaka to melodia"), na koncertach ("Festiwal muzyki lat 90'", "Kabareton"), oraz w wielu reklamach, teledyskach i przy innych eventach. Tańczy od 20 lat. Przez 16 lat zajmowała się tańcem towarzyskim, gdzie zdobyła klasę S w obu stylach.

Po tańcu towarzyskim zajęła się innymi technikami, m. in. tangiem argentyńskim (była członkinią pierwszej w Polsce zawodowej formacji tanga argentyńskiego), kizombą oraz bachatą. Tu jeżdżąc wielokrotnie na festiwale na świecie miała okazję szkolić się u najlepszych. Jest certyfikowaną przez Alexa i Desiree instruktorką bachaty tradycyjnej. Prowadziła zajęcia na festiwalach w Polsce i za granicą (Warsaw Salsa Festival, All Stars Festival Budapest, Tallinn Bachata Festival, Bachata King Greece). Aktualnie prowadzi zajęcia w Warszawie, jest twórczynią damskiej bachatowej formacji BachataMe project, sędziuje konkursy bachatowe.

Szerokie doświadczenie taneczne pozwala jej zrozumieć indywidualne potrzeby każdego kursanta, a dbałość o detale sprawia, że dokłada wszelkich starań by każdy nie tylko świetnie prezentował się na parkiecie, ale i doskonale czuł w ruchu.

Osiągnięcia:

  • 1 miejsce na Bachata Social Competition w 2016.
  • 1 miejsce i nagroda publiczności na Bachata Social Competition w 2017.
  • w tańcu towrazyskim: wicemistrzostwo Polski w klasie A, ćwierćfinał w kategorii World Open Latin na Polish Open Championships, uplasowanie się w pierwszej 50 na Dutch Open w Assen, w pierwszej 40 na UK Open.