INSTRUKTOR TAŃCA

Anna Kurowska

Swoją przygodę z tańcem Ania rozpoczęła w wieku 6 lat. Przetańczyła w dziecięcych i młodzieżowych zespołach prawie 11 lat, występując na krajowych i zagranicznych scenach.

W 2008 roku trafiła na kurs salsy kubańskiej. Salsa skradła jej serce. Zakochała się przede wszystkim w kubańskiej muzyce. Zaczęła jeździć po całej Europie na koncerty kubańskich zespołów muzycznych oraz na festiwale, gdzie brała udział w warsztatach, poznając najlepszych kubańskich instruktorów i tancerzy z całego świata.

Wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu techniki tańców afro-kubańskich zdobyła szkoląc się prywatnie u najlepszych instruktorów kubańskich w Europie. W 2012 roku wzięła udział w konkursie Primavera Salsa Open, zdobywając 1 miejsce w kategorii Casino Pary, Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności. W 2013 została zaproszona do zaprezentowania swoich tanecznych umiejętności podczas koncertu Gente de Zona w Barcelonie.

Tańczyła w formacjach "Los Animalses", "La Sencje" oraz w spektaklu "La Culpa". Obecnie rozwija swoje umiejętności taneczne także z zakresu Modern Jazz i Contemporary. Współtworzy międzynarodowy festiwal "I am Cuban All Star" oraz projekt "Cuban Meet Up". Jej spontaniczne nagrania taneczne w social media ,udstępniają kubańskie i latynoskie gwiady: Marc Anthony, Gente de Zona, Leoni Torres czy Tony Succar.

Jest znana z wyjątkowego stylu, w którym łączy techniki tańców afro-kubańskich ze zmysłowymi i kobiecymi ruchami kubańskiego stylingu. Od wielu lat promuje tańczenie salsy czy timby przez kobiety na obcasach. Najbardziej kocha salsę za wolność którą wyzwala i sprawia każda kobieta może pokazać swoje wnętrze - może być subtelna, ale i silna jednocześnie i kokietować na parkiecie swoim ruchem!