INSTRUKTOR TAŃCA

Olga Poshurueva

Olha tango argentyńskie tańczy od 2009 roku, a uczy od 2017 roku. Początkowo było to jej hobby, spędzanie czasu poza domem, sposób na codzienne zmartwienia i pracę. Później stała się ważną częścią życia.

Tango to dla niej sposób komunikacji. Przede wszystkim ze sobą: swoim ciałem, ruchami, emocjami i uczuciami. I oczywiście z innymi ludźmi. Są chwile, kiedy nie mamy wspólnego języka, ale mamy wspólny taniec - i to wystarczy.

Olha tanga uczyłam się w szkole Amigos del Tango w Kijowie pod kierunkiem Oleksandry Bobrowej i Andrija Czerniaka. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich argentyńskich i europejskich mistrzów: Sylvine Waltz, Gaston Torrelli i Moira Castellano, Sigrid Van Tilberg, Murat i Michel Erdemsel, Horacio Godoy, Sergiy Podbolotny, Elena Sergienko i wielu innych.

Jako zawodowy psycholog przywiązuję dużą wagę do emocjonalnego komponentu tanga. W końcu tango to dialog, komunikacja, a nie bez uczuć i doświadczeń! W nauczaniu tanga wykorzystuje elementy terapii tańcem i ruchem, embodiementu. Dzięki temu ruchy tanga są tak wygodne i zrozumiałe, jak to tylko możliwe.

WIĘCEJ ZDJĘĆ: