Nauka pierwszego tańca - Ślub i Wesele - TONdance Travel


Kursy tańca dla narzeczonych - od podstaw.

Indywidualne lekcje pierwszego tańca.


Planujecie swój ślub i wesele. Chcecie zaskoczyć rodzinę i przyjaciół swoim pierwszym tańcem. Macie wątpliwości, czy poradzicie sobie z tańcem w parze z wujkiem lub siostrą mamy w trakcie wesela ;)... Zastanawiacie się, ile potrzebujecie czasu, żeby nauczyć się tańczyć?


star Dla kogo?

Nasze indywidualne lekcje tańca dla przyszłych par młodych skierowane są do narzeczonych, którzy chcą nauczyć się tańczyć i przygotować weselne show ze swoim udziałem w roli głównej. Startowy poziom umiejętności tańca przyszłych małżonków może być dowolny i różny w ramach pary. Tak wiemy, że Jej to jakoś samo wychodzi, a Ty chcesz/musisz ;) nauczyć się tańczyć tylko dla niej. Zrobimy to tak, że oboje będziecie dobrze wyglądać i zrobicie efekt Wow!

Ale na początek uważajcie, bo nasze lekcje pierwszego tańca to coś dużo więcej niż myślicie…


feedback Lekcje tańca, to coś więcej niż myślisz.

Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że najlepiej jest, jak pary traktują naukę do pierwszego tańca, jako pretekst do spędzania ze sobą aktywnie czasu. Bo taki kurs to też próbka wspólnego przyszłego życia. Tak, jak w życiu po ślubie, musicie postawić sobie wspólny cel, pracować nad jego osiągnięciem - nie zawsze będzie łatwo, trzeba będzie szukać kompromisów i umieć reagować na słabości partnera/partnerki - wspierać go/ją. Będziecie razem pracować, wyciskać siódme poty, ustalać wspólnie szczegóły, cieszyć się razem ze swoich postępów i sukcesów. Bo przygotowanie pierwszego tańca, to lekcja życia i sprawdzian wzajemnych relacji i charakterów. Nasze pary wychodzą z tego z sukcesem.


assignment Czego się nauczymy?

Program zajęć przygotowywany jest indywidualnie pod Wasze oczekiwania i umiejętności. Teoretycznie wystarczy kilka lekcji, żeby jakoś zatańczyć pierwszy taniec i mieć święty spokój, ale zakładamy że chodzi Wam o coś więcej. Dlatego nasza propozycja jest taka:

Nauczymy Was tańczyć podstawy salsy i/lub bachaty i/lub tanga (a jeśli te podstawy już macie, to czytajcie niżej), tak, żebyście mogli z wiedzy zdobytej na naszych zajęciach skorzystać również po ślubie. Tak! Nie tylko chcemy Was nauczyć pierwszego tańca weselnego, ale chcemy w ramach tych zajęć nauczyć Was tańczyć i improwizować na imprezach. Czysty zysk - przecież trochę szkoda wydawać pieniądze tylko dla jednego tańca w życiu trwającego 3 minuty! ;) Nawet jeśli on jest "pierwszy", to nie musi być ostatni.

Ma to jeszcze jeden plus. Jeśli przypadkiem pomylicie się tańcząc na weselu, po naszych zajęciach będziecie umieć na tyle improwizować, że nikt nie zauważy Waszego podknięcia. Umiejętność improwizacji jest dużo przyjemniejsza niż wbijanie na blachę tylko kroczków z przygotowanej choreografii.

A więc konkretnie:

 • nauczymy Was podstaw tańca (salsa, bachata lub tango itp);
 • przygotujemy dla Was choreografię i jej Was nauczymy;
 • zmontujemy muzykę (docięcie, wycięcie fragmentów, miksowanie utworów i efektów specjalnych, zmiana tempa)
 • damy podpowiedzi o strojach i butach (Uwaga! Nie wszystko da się zatańczyć w każdej sukni ślubnej! Bierzemy to pod uwagę tworząc Waszą choreografię.);
 • pokażemy jak ładnie wyjść na parkiet, a może jakaś mała scenka z udziałem świadków ?
 • pokażemy jak się kłaniać i jak zwycięsko zejść z parkietu po pierwszym tańcu, przyjmując przy tym zachwyty gości.

Dodatkowo proponujemy Wam lekcje tego co przyda nam się na całym weselu i każdej innej imprezie, czyli naukę dwóch popularnych tańców użytkowych, którymi zatańczycie w parze do większości granej muzyki z wujkami, ciociami, mamą i tatą. To tzw. Samba-Disco i Disco-Tap. Dobrze jest też znać walca wiedeńskiego i powirować na parkiecie. To wszystko przed Wami na zajeciach z nami. Na pierwszym spotkaniu ustalimy czego konkretnie oczekujecie i przygotujemy program.


alarm Ile potrzebujemy czasu na naukę?

Nie będziemy Was oszukiwać, że w dwa dni nauczycie się tańczyć. Możemy z Wami zrobić zaledwie kilka lekcji i przekazać to co najważniejsze, ale nie oczekujcie spektakularnych efektów zrobionych na gościach weselnych. Na pewne rzeczy trzeba czasu, treningu i powtórzeń. Chcemy, abyście potraktowali kurs (pierwszego) tańca jako przygodę na kilka miesięcy. Dwa, trzy, cztery miesiące, a może dłużej, jeśli się Wam spodoba? Czym więcej poświęcicie temu czasu tym efekt będzie lepszy. Wszystko też zależy, ile razy w tygodniu będziemy mogli się spotykać i jak długie będą lekcje. Liczba lekcji może być dowolna i ustalana na bieżąco.

Zachęcamy do filmowania istotnych fragmentów lekcji, w tym ułożonej choreografii i samodzielnych ćwiczeń później samemu w domu.


place Gdzie będą odbywać się zajęcia?

Zajęcia prowadzimy w salach przystosowana do lekcji tańca w miejscu wygodnym dla kursanta, jak najbliżej Waszego domu, czy miejsca pracy lub w lokalizacjach z dobrą komunikacją, parkingiem. My wynajmujemy i proponujemy Wam sale (np. w szkołach tańca) lub uczymy w miejscach zorganizowanych przez kursantów, np. sali weselnej (ewentualne mobilne nagłośnienie Waszych lokalizacji po naszej stronie nie stanowi problemu). Staramy się, aby w proponowanych przez nas salach ćwiczeń były lustra.

Ostatnie zajęcia chcemy, żeby odbywały się w miejscu, w którym odbywać się będzie Wasz ślub. Podpowiemy wtedy, jak się ustawić, gdzie powinni stać goście, jak rozegrać wejście na parkiet i ukłony. Jak umówić się z DJ-em lub orkiestrą.


attach_money Ile to kosztuje?

Lekcja tańca (60 minut) prowadzona będzie przez parę instruktorów. Sprawdź - większość oferowanych Ci lekcji przez inne szkoły prowadzi tylko jeden instruktor. U nas zawsze macie do dyspozycji instruktorkę i instruktora jednocześnie. Dlaczego to tak ważne przeczytaj niżej. Cena za 1h zajęć 105zł (+ 40zł opłata za wynajęcie sali). Zajęcia mogą trwać 90 min (2*45 min) lub dłużej zależnie od Waszych możliwości fizycznych. Zniżka 5% przy jednorazowym wykupieniu 10h lekcji.

Może być taniej! Przyprowadzcie przyjaciół.
Istnieje też możliwość, aby cykl zajęć przygotowujących do pierwszego tańca podzielić na dwie części. Pierwsza część, poświęcona nauce podstaw tańca (salsa, bachata lub tango) i poznawaniu figur, może się odbywać w większej grupie osób. Np. razem ze świadkami, przyjaciółmi uczycie się tańca razem. A dopiero druga część, na któej będziecie ćwiczyć własną indywidualną choreografię do wybranej muzyki, byłaby tylko dla Was. W takim wypadku koszty początkowych zajęć możecie rozłożyć na więcej osób. Cennik zajęć w małych grupach poniżej:

Cena zajęć 1h dla grupy.Opłata za wynajęcie sali
dla 3 - 4 osób130zł30zł / 40zł
dla 5 - 7 osób155zł30zł / 40zł
dla 8 - 10 osób180zł35zł / 50zł

Dodatkowe zniżki cen przy zajęciach grupowych podanych wyżej (nie dotyczy ceny wynajmu sali):
 • -10% dla posiadaczy kart: MultisportPlus, OK System, FitProfit
 • -5% dla posiadaczy kart: MultisportClassic i MultisportActive

people Kto prowadzi lekcje?

U nas uczyć Was będzie na zajęciach zawsze para instruktorów. To daje najlepsze i najszybsze efekty! Dlaczego?

 • Poznając figury tańca w parze widzicie je od razu poprawnie wykonane, przez parę instruktorów. Wiecie przez to do czego macie oboje dążyć, nie musicie sobie wyobrażać drugiego wirtualnego instruktora.
 • Na naszych lekcjach zawsze tańczymy na początku tzw. "na krzyż". To oznacza: instruktorka tańczy z przyszłym panem młodym, a instruktor z przyszłą panną młodą. Natychmiast otzrymujecie informację zwrotną o swoich błedach i rzeczach do poprawy. Dzięki temu szybko wiecie czego oczekiwać od partnera, a wzajemne wsparcie w tańcu w parze to podstawa. Dopiero potem tańczycie ze sobą, ale obok widzicie parę instruktorów, którzy tańczą to samo co Wy. Macie przypomnienie. A na sam koniec tańczycie sami i dostajecie uwagi od obserwujących Was obojga instruktorów.
 • Na naszych zajęciach mężczyzna uczy się, jak dobrze wyglądać w tańcu od mężczyzny, a kobieta od kobiety. Każdy ma inny styling - wiedzę otrzymujecie równolegle.
 • Nasza instruktorka podpowiada również pannie młodej w kwestiach doboru stroju, wygodnego obuwia, doatków, fryzury itp. Kobiety zawsze dogadają sie ze sobą najlepiej.

Dlatego przy porównaniu ofert nauki tańca zawsze zwóć uwagę, czy uczyć Was będzie jeden, czy dwoje instruktorów! Nasi instruktozy to:
Kamila Żołnierkiewicz
Paweł Pijanowski
lub inne pary instruktorskie z różnych szkół tańca, specjaliści w swoich stylach tanecznych. Posiadają oni wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów tańca oraz odpowiednie do tej działalności ubezpieczenie OC.


info Jak dowiedzieć się więcej? Chcę tańczyć – co dalej?

Skontaktuj się z nami przez Messenger, telefonicznie lub mailowo (biuro@tondance.pl). Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości i umówimy na pierwszą lekcje.

Możesz również wysłąć do nas zapytanie przez poniższy formularz.


edit Napisz do nas. Czekamy na kontakt.

Nauka tańca dla dorosłych
Dla dorosłych.
Indywidualne lekcje tańca.

Chciałbyś nauczyć się tańczyć w parze i szaleć na imprezach latino lub poznać nowych ludzi? Uważasz, że lepiej będziesz się czuł na kursie tańca w małym gronie przyjaciół lub tylko ze swoim parterem? Lekcje indywidualne to gwarancja szybkiej nauki tańca i spektakularnego efektu.

Organizacja czasu wolnego
Dla firm, dorosłych, dzieci i rodzin.
Organizacja czasu wolnego.

Zajmujemy się organizacją czasu wolnego na różnego rodzaju wydarzeniach, począwszy od urodzin Twojego dziecka do zadbania o oprawę muzyczno - taneczną imprezy firmowej. Naszym celem jest zbudowanie fantastycznej atmosfery poprzez świetną zabawę i liczne atrakcje.

Zajęcia w przedszkolach
Dla dzieci.
Zajęcia tańca w przedszkolach.

Nasza Przedszkółka Tańca poprawia aktywność fizyczną dziecka, wpływa na rozwój koordynacji ruchowej, chroni przed wadami postawy, oraz uczy współistnienia w grupie. Przy okazji dzieci poznają zasady dobrych manier.

Wyjazdy integracyjne
Dla firm, dorosłych i rodzin.
Wyjazdy szkoleniowo-integracyjno-sportowe.

Organizujemy wyjazdy o charakterze rekreacyjno - taneczno – sportowym, zapraszając różnych gości z dziedziny dietetyki rozwoju osobistego oraz tańca, tak aby szerzyć swoją idę przez nogi do głowy.